O nás

Nabízíme vám kompletní servis výstavby dřevostaveb, včetně zpracování individuální projektové dokumentace pro stavební řízení.

Dodáváme stavby v různé fázi rozestavěnosti, od hrubé stavby až po dřevostavby na klíč.

Zabýváme se realizací dřevostaveb systémem Two by Four (2x4, TBF). Tento systém patří celosvětově k nejrozšířenějším. Název označuje příčný průřez používaných dřevěných sloupků (2x4 palce), což odpovídá rozměrům přibližně 50x100mm. Dnešní dřevostavby realizované tímto systémem již takto stanovený průřez sloupků nedodržují – s ohledem na stavební a tepelně technické vlastnosti stavby je potřeba rozměry navyšovat.

S realizací dřevostaveb máme letité zkušenosti. Svědčí o tom četné stavby, které máme uvedeny v sekci reference. Pokud by Vás zajímaly další informace, je možné domluvit si osobní setkání, kde Vám zodpovíme veškeré dotazy a projednáme s Vámi možnosti realizace Vaší stavby.

 

Výhody systému Two by Four

  • Rychlost výstavby

Hrubá stavba bývá hotová přibližně do 4 týdnů. Stavba na klíč vč. základové desky trvá cca 6 měsíců.

  • Možnost výstavby i na hůře dostupných pozemcích

Stavba se provádí přímo na pozemku investora, kdy je navážen materiál postupně dle prováděných prací.  Není tedy potřeba těžké techniky, jako je např. při výstavbě z modulových panelů.

  • Možnost dispozičních změn během výstavby a kontrola prováděných prací

Stavba probíhá od prvního dne výstavby před očima klienta. Otevřená konstrukce umožňuje během hrubé stavby provádět v případě požadavku klienta jakékoliv úpravy vnitřních příček či změny umístění zařizovacích předmětů. Zároveň má klient přehled o jednotlivých fázích stavby a kvalitě prováděných pracích.

  • Suchý proces výstavby

Vzhledem k minimálnímu množství mokrých procesů není stavba limitována ročním obdobím – možnost výstavby i v zimě.

  • Větší užitná plocha

Při stejné zastavěné ploše získáte oproti zděné variantě více užitné plochy. Při 150m2 vyšetříte i jednu místnost navíc. Je to dáno tím, že dřevostavba má díky výborným tepelně-izolačním vlastnostem menší tloušťku obvodových konstrukcí při zachování stejných vlastností jako zděná stavba.

  • Jednoduchost vedení vnitřních instalací

V případě havárie umožňuje rychlejší a jednodušší opravu (př. prasklé vodovodní potrubí).

  • Nízká váha stavby

Celkové menší zatížení oproti zděné stavbě znamená menší zatížení základové spáry. To umožňuje jednodušší základové konstrukce stavby - ať už se jedná o základovou desku nebo o založení na patkách.

  • Minimální energetická náročnost – šetrnost k životnímu prostředí

Dřevostavba má výrazně nižší spotřebu energií oproti jiným typům staveb. Nejen v rámci výstavby (nízké nároky na energii při výrobě materiálů), v provozu (menší spotřeba energií na vytápění domu), tak i na případnou demolici (menší objem a menší tonáže materiálů určených k likvidaci).

  • Ekologicky nezávadná stavba

Použity přírodní materiály

  • Vysoká životnost staveb

Již naši dědové stavěli stavby ze dřeva a mnohé tyto stavby stojí dodnes a to nejen ve skanzenech. Nelze jednoznačně rozlišit, má-li delší život dřevostavba nebo zděná stavba. Při dobrém konstrukčním řešení stavby a bezchybném provedení závisí životnost obou typů hlavně na údržbě. Obvykle mnohem dříve, než obývaná stavba zcela dožije, je spíše podrobena zásadní rekonstrukci, po které začíná žít de facto znova.

 

Konstrukční systém „two by four“ je široce využitelný. Daným systémem je možné stavět nejen rodinné domy, ale i rekreační chaty, kancelářské a kulturní objekty, obchody, restaurace, sportovní stavby. Je možné jej kombinovat i s dalšími konstrukčními systémy.

 

 

 

721 219 280